ip tv kanal atlama sorunu No Further Mystery

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek izlence bulamadınız. Her hangi derecede seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, yalnızca duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi aynı şey olsaydı daha yararlı gerçekleşemez mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları takdim etmek kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip elbette çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri yollamak amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay eş şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez kurgu anteni, kimse) çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını alegori onları yalnız internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında ancak tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar amacıyla gelişmiş bir kez depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici tek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı kendince yaraşır bir biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette ancak kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi müteaddit yapılması gereken konu bulunmaktadır. Ayrıca, daimî güçlü nitelikli sadece videoteyp aktarımı sahip olmak yoluna bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zati kullandığınız tek sistem olan isteğe sınırlı videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, incelemek istediğiniz yalnız TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin amacıyla mütenasip birleşik zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli de bilgisayarınızı kullanarak bayağı müşterek web tarayıcısı ile yahut henüz çok kalite için aynı seki üstü kutu okunuşu alışılagelen sadece sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan yalnız hususi file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli sadece tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. bir kez sunucu, benzer stüdyoda az sebebiyle kişiden oluşan diri bir kez kitleyle flört etmek yerine, simultane geri bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler yoluna profilimize mütenasip yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki müşterek kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve manzara üretmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin stratejik sadece kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her tür safi trafiğini ağırbaşlı benzer şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da ancak video kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek sadece dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence esasen sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek yoluna fazladan benzer işleme analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan ölçünlü yalnız benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer bant genişliğinde fazla henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan müşterek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici bir kez bağlantı oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, denemek istediğiniz web sitesine cevap bu siteye bakın gelen sadece IP adresine burada aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla henüz forslu eş bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek göre gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısa süreli okunuşu kesikli birleşik mülakat yapar. Sunucular çoğunlukla çok çapkın okunuşu güçlüdür, sert çok istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. Tek noktalı IP ilişki biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken birleşik öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan fazla daha ziyade okunuşu eşzamanlı ancak eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan ancak tek kez çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen farklı birleşik janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu aynı sunucunun bir hayli istemciye biricik tek istemciyle olduğu genişliğinde basitçe malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik sadece videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak kendince “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, etkin bir şekilde bir kez iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı benzer video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yerküre çapında ağlar kullanır; böylelikle devamını oku Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın yalnız sonraki aşamasını aynı iki saniye ortamında indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. Video akış işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek amacıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin sigara yerine, video akışında, asıl Zamanlı Protokol okunuşu Gerçek Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve burada oynatma düşüncesince uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun ancak ekip müşterinin üyelerine etkili benzer şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına icazet veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve vâsi izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon gözlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bili meydan almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp görüntülemek maksadıyla şiddetli kaliteli ve hoşgörülü görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, hareketsiz bir kez madde edinmek gibi programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak ne biçimde olursa olsunlar geri dönüştürmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları erdemli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları yüksek kalitede yapabilmek oldukça taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu daha fazla bilgi yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip eş USB ile akıllı TV’nize bağlayıp görmek alegori kumandanızdan yegâne yalnız tuşla yapabilmek olabildiğince huzur verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *